سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن حاجی آباد
سنگ تراورتن حاجی اباد
1400-06-10
سنگ تراورتن عسلی
سنگ تراورتن عسلی
1400-06-27
سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن سفید را به عنوان سنگ سفید نما نیز می شناسند. این سنگ‌ها از معادن متعددی در سطح کشور استخراج می‌شوند. به دلیل جذابیت و روشنی که به نمای ساختمان می‌بخشد از جمله سنگ‌های پرطرفدار در این زمینه می‌باشد. این سنگ به صورت متر مربعی و بیشتر در استانهای تهران و اصفهان و محلات خرید و فروش می شود.
این سنگ هم به صورت موج دار و بدون موج تولید شده و به صورت وسیعی در نماهای رومی و نماهای کلاسیک به کار می رود.

سنگ تراورتن

کاربرد سنگ های سفید در نمای ساختمان

یکی از عواملی که باعث ایجاد جلوه ای زیبا و جذاب چهره شهر می شود، نمای ساختمان می باشد. همچنین نمای بیرونی ساختمان باعث افزایش طول عمر آن نیز می شود.
پیشنهاد ما به شما این است که هنگام انتخاب و خرید مصالح ساختمانی بعلاوه بر رنگ و مدل آنها، کیفیت آنها را نیز مد نظر قرار دهید. سنگ تراورتن سفید استفاده گسترده ای در نماهای ساختمان دارد چرا که در کنار زیبایی که به نمای ساختمان می بخشد، از کیفیت و تنوع خوبی هم برخوردار می باشد. دلیل آن هم مقاومت و استحکام بالا، تنوع رنگ و مدل و سازگاری این سنگ با شرایط آب و هوایی مختلف آن می باشد.

از دیگر دلایل استفاده از سنگ تراورتن سفید در نماها خصوصا در ارتفاع های زیاد، قابلیت جذب ملات آن است. علاوه بر موارد بالا، زمینه رنگ روشنی که این سنگ دارد و به دلیل خصوصیات رنگی آن، با همه رنگ های دیگر نیز سازگار می باشد.

انواع سنگ های تراورتن سفید

سنگ‌های ساختمانی سفید انواع مختلفی دارند که می‌توان از آن‌ها برای نمای ساختمان استفاده کرد. مجموعه مهراد استون نیز با تولید انواع سنگ نمای سفید، بهترین سنگ‌ها را برای ساختمان شما عرضه می نماید.

  • تراورتن سفید عباس آباد

یکی از مهم‌ترین نمونه‌های انواع سنگ ساختمانی سفید، سنگ تراورتن سفید عباس آباد است. این سنگ در شهر نیم ور محلات در روستای باقرآباد استان مرکزی قرار دارد. از این معدن ماهانه بیش از 90 هزار تن سنگ تراورتن استخراج می گردد. به دلیل زیبایی خاصی که دارد بسیار مورد توجه و استفاده در نمای ساختمان است.به کار بردن این سنگ در نمای ساختمان، زیبایی بنا را چندین برابر می‌کند.

سنگ های عباس آباد معمولا به صورت موج دار و بی موج، چرمی، گیوتین، بادبر و اسلب فراوری می شوند.

ویژگی های سنگ سفید عباس آباد
  • سنگ تراورتن عباس آباد عموما روشن و با رگه های بسیار کم می باشد. مهم ترین ویژگی آن روشن بودن رنگ آن می باشد.
  • ماهیت شیمیایی و فیزیکی سنگ عباس آباد سبب می شود تا تابش آفتاب آن را داغ نکند.
  • طبق مقیاس موس، سنگ سفید عباس آباد درجه 3 و 4 می باشد که درجه سختی متوسط رو به بالایی محسوب می شود.
  • مقاومت بالا در برابر سرما، گرما، باد و …
  • وزن کم
  • دارای تخلخل
کاربرد این سنگ :

این سنگ در قسمت های مختلف ساختمان مانند راه پله ها، قرنیز پایین دیوار، نمای انواع ساختمان، کفپوش، محوطه سازی، پوشش ستون های اصلی و فرعی ساختمان و ساخت المان های دکوراسیون داخلی قابل استفاده می باشد.

  • تراورتن ابیانه

این سنگ سفید که از معادن اصفهان استخراج می‌شود به دلیل رنگ و طرح خاصی که دارد یکی از پرکاربردترین سنگ نما سفید می‌باشد. سنگ تراورتن ابیانه سفید دارای سورت‌بندی مختلفی می‌باشد که در درجه سوپر آن دارای تم سفید رنگ می‌باشد که جهت استفاده در نمای ساختمان بسیار پیشنهاد خوبی می‌باشد.در زمان خرید سنگ سفید ابیانه در سورت‌های سوپر و ممتازی که در بازار وجود دارد تهیه کنید که از مرغوبیت بالاتری برخوردار باشند. در مجموعه مهراد استون نیز با وجود سورت‌ها و دسته‌های مختلفی از این سنگ می‌توانید بهترین سنگ نما سفید را خریداری نمایید.

  • تراورتن سفید آتش کوه

سنگ آتش کوه سوپر سفید بدون شک بهترین سنگ نمای سفید می‌باشد. این سنگ به دلیل رنگ سفید یکدست و ساب عالی که دارد از محبوبیت زیادی در بین طرفداران سنگ‌های سفید برخوردار است. چسبندگی بالا و ظاهر زیبای این سنگ باعث شده تا در نمای ساختمان‌های مختلف و متنوعی استفاده شود. استخراج و فرآوری سنگ آتش کوه در داخل ایران انجام‌شده و در کنار کیفیت خوب آن از قیمت مناسبی هم برخوردار می باشد.

  • سنگ تراورتن سفید کازان

سنگ تراورتن سفید کازان دارای تم سفید روشن تا سفید گل دار می باشد . در واقع سنگ تراورتن سفید کازان سورت زیادی ندارد و تمام سورت های این سنگ دارای تم سفید هستند و درجات پایین آن کمی گل دار است. این سنگ بدلیل رنگ روشن و قیمت مناسب نسبت به سایر تراورتن های سفید و روشن مورد استقبال سازندگان و معماران محترم قرار گرفته است. کاربرد سنگ تراورتن سفید کازان در نمای بیرونی و همچنین در داخل ساختمان نیز می باشد .

قیمت سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن سفید و رگه دار از جمله گران قیمت ترین و باکیفیت ترین انواع سنگ تراورتن به شمار می رود که در معادن عباس آباد استخراج می شود. بازه قیمتی این سنگ ها بسته به نوع و اندازه آن بر اساس متر مربع و کیفیت و درجه بندی سنگ، متفاوت است. در حقیقت هر چه روشن تر باشد، از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

همچنین هرچقدر موج و هاله های آن کمتر و منظم تر و دارای قطر و ضخامت بیشتری باشد، قیمت بالاتری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارد. کیفیت فراوری سنگ مانند برش، ساب، اپوکسی و رزین نیز تاثیر زیادی بر قیمت این محصول دارد.

می توان گفت عوامل مختلفی بر قیمت سنگ تراورتن سفید تاثیرگذار است از جمله ابعاد، رنگ بندی، سورت و ضخامت سنگ. همچنین سنگ تراورتن سفید در مقایسه با دیگر رنگ ها قیمت بالاتری دارد.

 

سنگ تراورتن

 

سنگ تراورتن عباس اباد