سنگ تراورتن عباس اباد

سنگ پله
1399-06-15
مرمریت
سنگ مرمریت
1399-06-29
تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس اباد

سنگ تراورتن عباس اباد یکی از منحصر بفردترین تراورتن سنگهای دنیا از نظر کیفیت و گستره رنگ می باشد.
زیبایی ، صیقل پذیری عالی ، رنگ روشن و تخلل کمتر نسبت به سایر تراورتن ها همچنین مقاومت زیاد در برابر باران های اسیدی تراورتن عباس آباد را متمایز نموده است.
تراورتن عباس آباد با توجه به نوع طرح موج و رنگ زمینه به دسته بندی­ های مختلفی از جمله  سنگ تراورتن عباس اباد بی موج، تراورتن عباس آباد موج کبریتی، تراورتن عباس آباد دنده گاوی، تراورتن عباس اباد ابر و بادی و تراورتن عباس اباد سوزنی تقسیم می گردد. در سورت های سنگ عباس آباد رگه های سیاه ،قرمز و کرم مایل به قهوه ای دیده میشود.

کاربرد سنگ تراوتن عباس اباد

کاربرد سنگ تراورتن عباس اباد و تراورتن حاجی آباد به دلیل سختی بالا، ساب پذیری عالی، تخلخل کمتر و چسبندگی زیاد با ملات سیمان در این است که میتوان در کارهای حجمی ونماهای رومی از این نوع سنگها استفاده کرد.
همچنین از سنگ تراورتن عباس اباد در سایر قسمت های ساختمان به صورت تراورتن گیوتین عباس آباد، تراورتن چرمی عباس آباد و نرده های سنگی تراورتن( سراحی )عباس آباد استفاده میشود. سنگ تراورتن عباس آباد به صورت موج دار و بی موج فرآوری میگردد.
سنگ تراورتن عباس آباد موج دار بسته به طرح و رنگ موج ها نام گذاری و قیمت گذاری میگردد و هر چه قدر موج ها منظم تر باشد و رگه های سیاه و قرمزی کمتری داشته باشداز کیفیت بالاتری برخوردار است و تراورتن بی موج عباس آباد بسته به روشن بودن و کم هاله دار بودن سنگ قیمت گذاری میگردد .
از محاسن سنگ تراورتن عباس آباد ساب پذیری و رنگ های زیبای آن است واز معایب این سنگ به جذب بالای آب آن میتوان اشاره کرد ودیگر عیب این سنگ بازی رنگ بالای آن است که هنگام خرید باید به این موضوع دقت داشت

دوام سنگ تراورتن عباس اباد

تکنولوژی جدیدی که در سالهای اخیر برای فراوری وصیقل سنگ به بازار آمده مانند اپوکسی ،رزین باعث کمتر شدن جذب آب ودرخشندگی در ساب ودوام بالای سنگ تراورتن در طول زمان شده است. معدن سنگ تراورتن عباس آباد در استان مرکزی، شهرستان محلات، شهر نیمور واقع گردیده است .
درجه بندی سنگ در ایران استاندارد تعریف شده ای ندارد. فلذا هر تولید کننده سنگ ساختمانی تعریف خاص خود را خواهد داشت. سنگ کارینو نیز درجه بندی سنگ تراورتن را بصورت کدینگ از کد 201 الی کد 234 تفکیک نموده است. سنگ صادراتی همان کد سنگ است که جهت صادرات بسته بندی و پس از تشریفات گمرکی آماده بارگیری می باشد. و درجات مختلف از لحاظ رنگ بندی سنگ و کیفیت سنگ مشخص می شود ولیکن کیفیت تولید اعم از برش و ساب هیچ تفاوتی در بین درجات سنگ نمینماید.

انواع سنگ تراورتن عباس اباد

سنگ تراورتن عباس آباد با فرآوری های مختلف تولید میگردد . ازجمله سابیده ، چرمی ، براش و سندبلاست
سنگ تراورتن عباس آباد اخیرا بصورت اسلب نیز تولید میگردد . سنگ اسلب تراورتن عباس آباد به دلیل قطع بزرگ سورت بندی آن نسبت به سایز 40 طولی ضعیف تر میباشد .

 

سنگ تراورتن