سنگ تراورتن

اسلب
سنگ اسلب
1399-06-15

در این مطلب، قصد داریم درباره سنگ تراورتن صحبت کنیم. ابتدا آن را معرفی کرده و سپس از مزایای این سنگ برایتان توضیح خواهیم داد.

سنگ تراورتن نوعی سنگ طبیعی است که به عنوان مصالح ساختمانی به کار می رود و بسیار محبوب و کاربردی می باشد. این سنگ ها در رنگ های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند.
سنگ تراورتن را میتوان در نما ،پله ،بقل پله ،کف ،قرنیز ،کف حیاط ،درپوش ،وتقریبا همه جای ساختمان استفاده کرد
تراورتن در رنگهای سفید، زرد، قهوه ای، قرمز، لیمویی، خاکستری و سیاه موجود میباشد.
تخلخل بالاوخاصیت عایق بودن این سنگ نسبت به حرارت و صوت باعث افزایش مقاومت این سنک گردیده و نمره قبولی را به خود اختصاص داده است.
سوراخهای این سنگ باعث می شود که سیمان به داخل آن نفوذ کرده باعث چسبندگی بسیار زیادی در نما می شود و میتوان این سنگ را در ارتفاع بدون هیچ نگرانی از سقوط سنگ استفاده کرد.سنگ تراورتن به دو نوع موج دار و بدون موج تولید می شود.
یکی از انواع سنگ های پرکاربرد تراورتن سفید می باشد که در ذیل توضیح خواهیم داد:

معرفی سنگ تراورتن سفید

یکی از محبوب ترین انواع سنگ تراورتن در بین طراحان و خریداران، تراورتن سفید می باشد.این سنگ به صورت متر مربعی و بیشتر در استانهای تهران و اصفهان و محلات خرید و فروش می شود.
این سنگ هم به صورت موج دار و بدون موج تولید شده و به صورت وسیعی در نماهای رومی و نماهای کلاسیک به کار می رود.

قیمت سنگ تراورتن سفید

مانند سایر سنگ های ساختمانی، عوامل مختلفی بر قیمت سنگ تراورتن سفید تاثیرگذار است از جمله ابعاد، رنگ بندی، سورت و ضخامت سنگ. تراورتن سفید در مقایسه با دیگر رنگ ها قیمت بالاتری دارد.

نمای ساختمان با سنگ تراورتن سفید

جلوه زیبای شهر ها ارتباط زیادی به نمای ساختمانها دارد.نمای بیرونی ساختمان ها باعث افزایش طول عمر ساختمان های میشود.
پیشنهاد ما به شما این است که هنگام انتخاب خرید و مصالح ساختمانی رنگ و مدل آنها دقت بیشتری به خرج دهید.سنگ تراورتن سفید استفاده گسترده ای در نماهای ساختمان دارد.
یکی از عواملی که باعث ایجاد جلوه ای زیبا و جذاب به ساختمان ها و چهره شهر می شود، نمای ساختمان می باشد. به علاوه، نمای بیرونی ساختمان باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود، از اینرو لازم است هنگام انتخاب و خرید مصالح ساختمانی، رنگ و مدل آنها دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید. یکی از مصالح مناسبی که به طور گسترده برای نماهای ساختمان به کار می رود سنگ تراورتن سفید است.
می توان به یقین گفت که مهم ترین کاربرد این سنگ استفاده در نمای بیرونی ساختمان است.دلیل آن مقاومت و استحکام بالا، تنوع رنگ و مدل و سازگاری این سنگ با شرایط آب و هوایی محتلف آن می باشد.
یکی دیگر از دلایل استفاده از سنگ تراورتن سفید در نماها خصوصا در ارتفاع های زیاد، قابلیت جذب ملات آنهاست. علاوه بر موارد بالا، سنگ تراورتن سفید، زمینه رنگ روشنی دارد و به دلیل خصوصیات رنگی آن، با همه رنگ های دیگر سازگار بوده و ست می شود.

شروع گفتگو
سوالی دارید؟ اینجا بپرسید