سنگ لایمستون

خرید سنگ نما در اصفهان
1400-02-20
لایمستون
خرید سنگ لایمستون ( لایم استون)
1400-03-02

سنگ لایمستون موجود در مهراد استون

لیست قیمت سنگ لایم استون

قیمت سنگ لایمستون به موارد زیادی بستگی دارد ، قبل از قیمت گذاری و نحوه ارزیابی قیمت سنگ لایم استون ، بهتر است ، قدری بیشتر با این سنگ آشنا شویم.

لایمستون یا لایم استون، به عبارتی سنگ گوهره اسلام آباد، سنگی از دسته سنگ های مرمریت است که زمینه‌ی روشنی دارد. که در لایه های آن رگه‌هایی به رنگ های سفید، خاکستری و طوسی مشاهده می شود. قیمت گذاری این سنگ مرمریت لایمستون بسته به پارامترهای مختلفی‌ست که در ادامه‌ مطلب کاملاً توضیح خواهیم داد. لایمستون استفاده­های بسیار دارد ، ولی در به کارگیری آن در قسمت های مختلف ساختمان محدودیت‌هایی هست که مطلب ما، ابعاد مختلف سنگ لایمستون را پوشش میدهد.

سنگ لایمستون هزینه به نسبت پایین تری در مقابل دیگر انواع سنگ‌های ساختمانی داراست. این سنگ مزایا و معایب گوناگونی دارد.

سنگ لایمستون، از سنگ های آهکی بوده و جذب آب بالایی دارد و برای مکان هایی که آبریزی و رطوبت هست مناسب نیست.
بهترین مکان برای نصب این سنگ داخل ساختمان،دیواره،نماهای داخلی و در مکان های خشک به دور از رطوبت است.
رنگ این سنگ روشن است و در برابر فرسایش مقاومت کمی دارد ولی به علت قیمت مناسبی که دارد بیشتر در پروژه های با متراژ بالا، در فضاهای داخلی استفاده می شود.
به کمک تکنولوژی فناوری نانو امروزه با پوشش نانو این مشکل در سنگ لایمستون برطرف شده است و ضعف آن در برابر جذب رطوبت و آب کاهش پیدا کرده است.
سنگ لایمستون به دلیل تراکم کمی که دارد ساب پذیری خوبی ندارد.
سنگ لایمستون اسلام آباد،گوهره خرم آباد، مرودشت ، بوژان، مهاباد،کوه سفید قم،سمیرم از سنگهای لایمستونی هستند که در بازار موجود هستند.

 

نمونه سنگ لایسمتون
نمونه سنگ لایسمتون موجود در مهراد استون

مزایای لایمستون

بارز ترین مزیت این سنگ، بافت و رنگ آن می باشد. این سنگ، رنگ یکنواختی دارد و همین قضیه، علتی شده است که افراد خیلی زیادی، به دنبال تهیه ی این سنگ باشند.

این سنگ در سایز و اندازه های متنوعی برش داده شده و تهیه می گردد. یکی از اندازه های پر طرفدار این سنگ برای استفاده، به عنوان سنگ زمین در شکل  مربعی و در ابعاد 60 ×60 می باشد.

از دیگر امتیازات خیلی مهم این سنگ برش می باشد. این سنگ بیشتر به طور اسلب‌بر کات می خورد و این قضیه بر کیفیت و یکدستی آن فوق العاده تاثیر گذار است. این روش اسلب‌بُر، تایل‌های سنگی، کمترین اختلاف ضخامت را با بقیه سنگ ها داشته و حتی میشود بر یکسان بودن ضخامت آنها، مهر تایید زد

از طرفی، در مراحل تهیه این سنگ، گاهی از توری پشت سنگ بهره وری می شود. استفاده از توری سنگ اسلب باعث می‌شود که سنگ به خوبی، به سطح پشتش بچسبد.

برای خرید سنگ لایمستون، میتوانید با مهراد استون در ارتباط باشید. جهت مشاوره و خرید، در واتسپ و اینستاگرام و بصورت تلفنی، پاسخگوی شما هستیم!

پارامتر های مختلف برای قیمت گذاری روی این سنگ

در اینجا قصد داریم ببینیم چه پارامتر هایی در مشخص کردن قیمت این سنگ نقش دارند. در ادامه مهم‌ترین خصوصیات این سنگ را که در تعیین قیمت آن نقشی دارند را معرفی خواهیم کرد.

میزان وجود تخلخل

طبیعتاً هر چه میزان تخلخل در بافت این محصول، کم‌تر باشد، به این معنی است که در فرآوری آن از رزین و ماستیک کم‌تری بهره وری می شود. این مورد، به خودی خود باعث افزایش قیمت سنگ خواهد شد.

کیفیت توری و رزین پشت سنگ

در سنگ های اسلبی که توری در پشت‌شان نصب می گردد، هرچقدر کیفیت توری بهتر باشد، از رزین با کیفیت‌تری برای نصب کردنش، بهره گیری شده باشد، قیمت سنگ بیشتر خواهد شد.

کیفیت سنگ

مقاومت محصول در برابر فشار و ضربه، جذب آب، مقاومت فرسایشی و دیگر برخوردهای فیزیکی با سنگ باعث می شود سنگ هزینه کمتر یا بیشتری نسبت به بقیه سنگ های در بازار داشته باشد. این کیفیت با توجه به ساختار سنگ و میزان تخلخل آن در حال تغییر است.

رنگ و زیبایی

هرچقدر بافت سنگ یکدست تر باشد و در بافت خود رگه‌ها و ناهمگونی های کم‌تری داشته باشد ارزش آن هم بیشتر می شود.

ضخامت سنگ

سنگ مرمریت لایمستون در ضخامت‌های گوناگونی برش میخورد. پس واضح است که هرچقدر ضخامت این سنگ بیشتر باشد ارزش آن هم بیشتر می شود و از طرفی مقاومت فشاری آن نیز بالاتر خواهد شد!

میزان ساب

فرآوری سنگها با میزان و کیفیت‌های گوناگونی ساب خورده می شوند. در برخی از سنگ‌های لایمستون سطح سنگ به تعداد زیاد و با ساب‌های مختلف پرداخت شده و به این خاطر به شدت براق بوده و زیبایی منحصر به فردی در سنگ مشاهده خواهد شد.

سنگ لایمستون موجود در مهراد استون

خرید سنگ لایمستون با قیمت مناسب در ایران اصفهان

اگر برای خرید اقتصادی و به صرفه سنگ اقدام کرده اید، سنگ لایمستون می تواند از گزینه های احتمالی شما باشد. برای دریافت مشاوره و خرید به صورت اینترنتی یا حضوری با مهراد استون تماس بگیرید. آدرس و شماره تلفن، پایین صفحه موجود می باشد